بار اسرائیل اسرائیل عربستان عربستانی

بار: اسرائیل اسرائیل عربستان عربستانی کشورهای عربی عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط با قطر آماده است / روحانی

رییس جمهور در تماس تلفنی امیر قطر با وی، علاقه‌مندی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت تقویت روابط برادرانه میان کشورهای مسلمان منطقه را مورد تأکید قرار داد و

پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط با قطر آماده است / روحانی

روحانی: پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط با قطر آماده است

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور در تماس تلفنی امیر قطر با وی، علاقه مندی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت تقویت روابط برادرانه میان کشورهای مسلمان منطقه را مورد تأکید قرار داد و با استقبال از توسعه مناسبات کشور عزیزمان ایران و قطر به عنوان دو کشور دوست و برادر تأکید کرد که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت تعمیق و توسعه بیش از پیش روابط با قطر آماده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر پنج شنبه در تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و تبریک عید سعید قربان به وی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران آنچه را که به قطر تحمیل شده، ناعادلانه و باعث تنش زیاد میان کشورهای منطقه می داند و تمامی تلاش خود را جهت همکاری و کمک ملت و دولت قطر و ثبات منطقه بکار می گیرد.

پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط با قطر آماده است / روحانی

رییس جمهور همچنین ضرورت مشورت های منطقه ای دو کشور و تقویت پایه های همکاری و تشریک مساعی در مسیر منافع یکسان را مورد تأکید قرار داد.

امیر قطر نیز با تبریک عید سعید قربان به دکتر روحانی، دولت و ملت کشور عزیزمان ایران گفت: قطر خواهان تعمیق و استحکام روابط خود با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در همه زمینه ها است و این توسعه روابط را به نفع مردم دو کشور و منطقه می داند.

رییس جمهور در تماس تلفنی امیر قطر با وی، علاقه‌مندی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت تقویت روابط برادرانه میان کشورهای مسلمان منطقه را مورد تأکید قرار داد و

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با قدردانی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در حمایت از قطر در تحریم های ناعادلانه ای که به این کشور تحمیل شده است هست، گفت: ملت و دولت قطر از کشور عزیزمان ایران به خاطر مخالفت با این تحریم ها و گشودن مرزهای هوایی و دریایی و زمینی خود به روی کشورشان قدردان هستند و این را فراموش نخواهند کرد.

وی تأکید کرد: چشم انداز توسعه همکاری های پایتخت کشور عزیزمان ایران و دوحه در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیار روشن و امیدوارکننده است و قطر آماده است با بهره گیری از این وقت تاریخی، در تمامی زمینه ها روابط خود را با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بیش از پیش گسترش دهد.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs