بار اسرائیل اسرائیل عربستان عربستانی

بار: اسرائیل اسرائیل عربستان عربستانی کشورهای عربی عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی همکاری غول‌های نفتی جهت توسعه میدان نفتی آزادگان

از ۵۱ شرکتی که به وسیله شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران جهت همکاری در توسعه میادین نفتی کشور عزیزمان ایران تایید صلاحیت شدند، حدود ۱۷ شرکت جهت حضور در مناقصه می

همکاری غول‌های نفتی جهت توسعه میدان نفتی آزادگان

همکاری غول های نفتی جهت توسعه میدان نفتی آزادگان

عبارات مهم : ایران

از ۵۱ شرکتی که به وسیله شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران جهت همکاری در توسعه میادین نفتی کشور عزیزمان ایران تایید صلاحیت شدند، حدود ۱۷ شرکت جهت حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان ابراز میل به کردند و قرار است این ۱۷ شرکت در مهلت قانونی که به آنها داده شده است اقدام به تشکیل کنسرسیوم کرده تا با همکاری یکدیگر چراغ توسعه این میدان نفتی را روشن کنند.

به گزارش ایسنا، طبق آخرین اخبار به طور کلی ۵۱ شرکت بین المللی جهت حضور در مناقصه های نفتی کشور عزیزمان ایران گزینش شده است اند که از این ۵۱ شرکت ۱۷ شرکت جهت حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان اعلام آمادگی کرده اند که از این ۱۷ شرکت دعوت شد و سفر سه روزه ای به پایتخت کشور عزیزمان ایران داشتند که در این سفر جلسات توجیهی جهت این شرکت ها برگزار شد.

همکاری غول‌های نفتی جهت توسعه میدان نفتی آزادگان

از سوی دیگر اقداماتی تهیه آن انجام شد تا شرکت هایی که میل به دارند، از محل میدان آزادگان و امکاناتی که قرار است میدان در اختیارشان قرار دهد، دیدار کنند که از ۱۷ شرکت ۱۱ شرکت از محل میدان دیدار کردند که این دیدار به صورت انفرادی بوده و بعد از آن به شرکت ها جهت تشکیل کنسرسیوم وقت داده شده است هست، البته کنسرسیوم ها هنوز به طور رسمی معرفی نشده اند ولی قرار است این کار در مهلت قانونی انجام شود.

شرکت رس نفت از روسیه، شرکت های CNPC و ساینوپک از چین، شرکت انی از ایتالیا، شرکت مرسک از دانمارک، شرکت OMV از اتریش، شرکت ONGC از هند، شرکت پرتامینا از اندونزی، شرکت پتروناس از مالزی، شرکت شل از هلند، شرکت وینتر شال از آلمان، شرکت توتال از فرانسه و یک شرکت تایلندی در مناقصه میدان نفتی آزادگان حضور خواهند داشت. طبق گفته مسئولان روند برگزاری مناقصه شروع شده است ولی وقت بر خواهد بود و ممکن است طی ۶ ماهه آینده صورت بگیرد.

از ۵۱ شرکتی که به وسیله شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران جهت همکاری در توسعه میادین نفتی کشور عزیزمان ایران تایید صلاحیت شدند، حدود ۱۷ شرکت جهت حضور در مناقصه می

میدان آزادگان از میدان های نفتی کشور عزیزمان ایران است که در منطقه دشت آزادگان، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از غرب اهواز قرار دارد. این میدان در سال ۱۳۷۶ به وسیله مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، در محدوده ای به وسعت ۲۰ در ۷۵ کیلومتر کشف شد.

میدان آزادگان از شمال در مجاورت میدان مجنون عراق قرار دارد. حجم ذخیره در جای نفت خام این میدان معادل ۳۳ میلیارد بشکه تخمین زده می شود. میدان نفتی آزادگان از میادین تحت مدیریت شرکت نفت و گاز اروندان است که عملیات توسعه آن به وسیله شرکت مهندسی و توسعه نفت کشور عزیزمان ایران (متن) انجام می شود.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | میدان نفتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs