بار اسرائیل اسرائیل عربستان عربستانی

بار: اسرائیل اسرائیل عربستان عربستانی کشورهای عربی عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی خطر سیلاب در رودخانه‌ها ودره‌ها ، رگبار و بارندگی درکشور ادامه دارد

سازمان هواشناسی اعلام کرد بارندگی‌ها امروز و فردا در بعضی مناطق کشور ادامه خواهد داشت و در مناطق مستعد احتمال سیلاب وجود دارد. 

خطر سیلاب در رودخانه‌ها ودره‌ها ، رگبار و بارندگی درکشور ادامه دارد

رگبار و بارندگی درکشور ادامه دارد/خطر سیلاب در رودخانه ها ودره ها

عبارات مهم : خراسان

سازمان هواشناسی اعلام کرد بارندگی ها امروز و فردا در بعضی مناطق کشور ادامه خواهد داشت و در مناطق مستعد احتمال سیلاب وجود دارد.

مدیرکل آینده نگری و هشدار سریع شرکت هواشناسی کشور در گفتگو با مهر از شدت یافتن بارش ها در مناطق متفاوت کشور خبر داد.

احد وظیفه افزود: امروز دوشنبه رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در شرق کرمانشاه، شرق کردستان، جنوب زنجان، جنوب ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان، غرب و جنوب فارس، بوشهر، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، مرکزی، همدان، قزوین، البرز، تهران، قم، غرب یزد و به تدریج سمنان، شرق گلستان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رخ می دهد همچنین بارش برف و باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید در ارتفاعات البرز در استان های گیلان، مازندران، البرز، پایتخت کشور عزیزمان ایران و سمنان و ارتفاعات زاگرس در استانهای لرستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز آینده نگری شده است که می تواند موجب اختلال در تردد بزرگراه های کوهستانی و گردنه ها شود.

خطر سیلاب در رودخانه‌ها ودره‌ها ، رگبار و بارندگی درکشور ادامه دارد

وی ادامه داد: همچنین امروز دربرخی مناطق جنوب غرب، جنوب، نواحی مرکزی و بتدریج نیمه شرقی کشور وزش بادشدید آینده نگری می شود که در بعضی نقاط باکاهش دید و گردوغبار همراه خواهد بود.

وظیفه تاکید کرد: انتظار می رود امروز در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان، یزد، اصفهان، شرق قم و کویر مرکزی در جنوب سمنان، سرعت باد لحظه ای در بعضی ساعات بین ۴۵ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت برسد لذا احتمال خیزش گردوخاک و همچنین خسارات به تاسیسات شهری و روستایی وجود دارد که توصیه می شود جهت به حداقل رساندن خسارات احتمالی، تمهیدات مورد نیاز اتخاذ شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرد بارندگی‌ها امروز و فردا در بعضی مناطق کشور ادامه خواهد داشت و در مناطق مستعد احتمال سیلاب وجود دارد. 

مدیرکل آینده نگری و هشدار سریع شرکت هواشناسی افزود: فردا سه شنبه نیز رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در خراسان رضوی و بعضی نقاط خراسان شمالی آینده نگری شده است است.

وظیفه تصریح کرد: شاخصه سامانه های فصل بهار وقوع بارشهای رگباری همراه با رعدوبرق است که به باعث بارش شدید موقت در بازه زمانی کوتاه، منجر به روان آب و سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد و از جمله در رودخانه های فصلی و دره های کوهستانی پرشیب و همچنین وقوع رعدوبرق بویژه در ارتفاعات می شود.

واژه های کلیدی: خراسان | خراسان رضوی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs